Гнучкість - одне з основних рухових якостей людини - пов'язана з еластичністю, м'язів, зв'язок, рухливістю суглобів, З віком гнучкість втрачається, що в більшій мірі пов'язане з процесами старіння. "До тих пір, поки позвонічнік гнучкий, людина молода, але як тільки зникає гнучкість - людина старіє", кажуть індійські йоги. І дійсно, ні сила, ні витривалість, ні швидкість не знижуються з віком так сильно, як гнучкість. Регулярні заняття йогою допоможуть не тільки зберегти гнучкість, але і в певній мірі розвинути її в будь-якому віці.

вседоступність

Одна з принад йоги в тому, що вона відкриває двері перед усіма, в будь-якому віці. Ніколи не пізно почати. Отже, нікому немає шкоди від занять йогою, і немає ніяких виправдань, не займатися нею. А ось, наскільки вона корисна, можна зрозуміти лише практикуючи її. «Молодий, літній, хворий і слабкий - все можуть звернутися до занять йогою і отримати користь за допомогою постійної практики. Успіху досягає той, хто займається, а не той, хто не займається ».

М'який вплив. М'язи в тонусі

Відмінність йоги від звичайних спортивних тренувань полягає в усвідомлене виконання рухів і в тому, що вона не викликає м'язових спазмів. Практика поступово подовжує зв'язки і приводить в тонус м'язи, які відіграють важливу роль у формуванні стрункої фігури.

Наодинці з собою

У нашому суєтному світі можливість побути наодинці з собою представляється нам рідко. Практика дарує ні з чим незрівняне відчуття єднання - з самим собою, допомагаючи заспокоїти розум, залишивши "за дверима" все тривоги і проблеми. Ви навчитеся чути себе і відрізняти суєту суєт від того, що дійсно важливо.

захист зсередини

Практика йоги особливо корисна людям, кому за 25, коли відбудовні здатності тіла зменшуються, а опірність до хвороб слабшає. Ще на початку минулого століття лікарі встановили тісний зв'язок між імунітетом і станом сполучної тканини (з якої утворені кістки, хрящі, зв'язки і сухожилля). Тому глибоке витягування в асанах не тільки допомагає розвинути гнучкість, але і підвищує опірність організму до різних захворювань.

На сторожі стрункості і здоров'я

Йога дійсно допомагає регулювати вагу (нормалізує рівень кортизолу, гормону, який під впливом стресу викликає звірячий апетит). Якщо ваша вага нижче норми, то він збільшиться, якщо вище - зменшиться. І справа не в мірі фізичного навантаження, а в тому, що практика змінює і душу, і тіло. Вже ні для кого не секрет, що йога допомагає позбутися від шкідливих звичок у харчуванні. Мало того, знижуючи рівень гормону стресу кортизолу, регулярна практика допомагає утримувати кальцій в кістках, запобігаючи розвитку остеопорозу, загроза якого з'являється вже після 35 років!

Як після косметолога

Завдяки практиці шкіра омолоджується і набуває особливого сяйво: вирівнюється колір, зникають темні кола під очима. Практика регулює вміст вуглекислого газу в крові, в результаті поліпшується обмін речовин і змінюються біохімічні процеси в тканинах.

друга молодість

З віком у нас в крові підвищується рівень кортизолу - гормону стресу, а рівень статевих гормонів - тестостерону та естрогену - знижується. Разом з тим саме від рівня останніх залежать наші молодість і краса. У наших силах збільшити тривалість життя і поліпшити її якість. "Йога НЕ обіцяє чудес, але вона може сповільнити процес старіння!"

тільки спокій

Під час практики в кров викидається велика кількість серотоніну і ендорфінів, а у вас з'являється відчуття психологічного комфорту, яке залежить від зовнішніх обставин. Вже на першому занятті ви на собі відчуєте, що значить бути одночасно розслабленим і сконцентрованим (навіть якщо раніше це здавалося неможливим і не вкладалося в голові). А з часом ви навчитеся застосовувати цю навичку в повсякденному житті: навіть найстрашніший аврал на роботі не зможе вибити вас з колії.

Королівська постава

Сутула спина, викривлення хребта і закрита грудна клітка - всім цим ми "зобов'язані" благ цивілізації. Регулярні заняття йогою допоможуть повернути аристократичну поставу за лічені місяці.

Без болю

Асани (пози) зміцнюють м'язи торсу, покращують гнучкість і подовжують хребет, щоб створює простір між хребцями, мінімізувати тиск на диски і відновити їх. Тим самим йога допомагає позбутися від хронічного болю в нижній частині спини, яка з віком починає турбувати навіть тих, хто веде активний спосіб життя. Ну а якщо ви почнете займатися, не чекаючи появи неприємних симптомів, радикуліт і зовсім не з'явиться!

Сам собі масажист

Виконуючи асани, ви в буквальному сенсі робите масаж внутрішніх органів. Особливо корисні з цієї точки зору скручування: у них органи черевної порожнини поперемінно витягуються і стискаються. Результат - нормальне травлення і безперебійна робота нирок і печінки (життєво важливих органів, які очищають і фільтрують кров від шлаків і токсинів).

Від печалі до радості

Дихання збагачує кров киснем, адже під час практики повітря досягає всіх куточків легких. Крім того, це відмінна терапія для лікування астми та хронічного бронхіту. Спокійна практика допоможе алергікам дихати на повні груди в усі пори року. Релаксація позбавляє організм необхідності реагувати на стрес, який в чималому ступені посилює алергію. Як тільки імунна система заспокоюється, симптоми алергії поступово зникають.

Самозцілення

Чи може йога лікувати? Швидше вона може стати вірним помічником в лікуванні. Асани мобілізують природні сили організму, що прискорюють процес відновлення після тривалої хвороби. Практика викликає стан розслаблення. "Там де розслаблення - там завжди здоров'я". Але щоб домогтися ефекту, практикувати потрібно систематично. Ключ до успіху - зусилля, терпіння в поєднанні з ретельністю і завзяттям. Наскоком тут не візьмеш.

Гіпертонікам на замітку

Регулярна практика йоги допомагає запобігти розвитку серцево-судинних захворювань; сприяє поліпшенню лімфо і кровообігу, що забезпечує нормальну роботу всіх органів і систем організму. Асани благотворно впливають на роботу серця (зміцнюючи серцевий м'яз і нормалізуючи його ритм), знижують артеріальний тиск.

Приборкати емоції

Всі сильні емоції і тим більше, психологічні травми залишають слід в нашому тілі. Регулярна практика поступово звільняє тіло від затискачів, а разом з ними розчиняються і підсвідомі емоційні блоки. Навчившись контролювати найтонші порухи тіла в асанах, ми поступово набуваємо здатність: управляти негативними емоціями, стаємо менш запальними і дратівливими. Розкриваючи грудну клітку, ми поступово дозволяємо собі вільніше проявляти емоції, стаємо більш серцевими.

Творчий заряд. Пам'ять всім на заздрість

Практика перевернутих поз покращують пам'ять, розумові здібності і діяльність головного мозку, балансує роботу обох півкуль. Освоюючи складні асани, ми долаємо страх перед незвичним положенням тіла, і в результаті у нас з'являється впевненість у своїх силах не тільки на килимку, а й у повсякденному житті: рішення будь-якої проблеми стає нам по плечу.

Сила духу

Відповідно до філософії йоги руки і ноги - це органи дії. Асани, в яких ми активно витягуємо їх, зміцнюють волю, збільшують нашу здатність до дії, наш потенціал, зміцнюють бойовий дух і розвивають безстрашність - якості дуже актуальні для сучасної людини.

Легкість буття

Виконуючи асану, ми повністю концентруємо увагу на тілі, відкидаючи всі сторонні думки і зосереджуючись на справжній миті. Так ми вчимося перебувати "тут і зараз" і насолоджуватися кожною секундою і миттю свого життя.

Будь спокійний

Неспокійний розум, головна проблема сучасної успішної людини. Справитися з нею допомагають Шавасана (поза Мерця, виконувана в кінці практики). Вона заспокоює розум, дає глибоку релаксацію і забезпечує гарне самопочуття незалежно від того, наскільки ви завантажені. Крім того, прояснює розум і допомагає приймати усвідомлені, ясні рішення.

Здорові відносини і сім'я

Йога покращують кровопостачання статевих залоз, і стимулює роботу органів малого таза. Тому практика може стати ефективною терапією для лікування сексуальних і гінекологічних розладів і навіть безпліддя.

Неможливе можливо

І, нарешті, йога змушує нас повірити у власні сили. Освоюючи нові асани, раніше здавалися нам чимось недосяжним, ми переконуємося в своїй здатності здійснювати радикальні кроки, про які колись не сміли думати навіть в найсміливіших фантазіях.