Сучасна цивілізація вимагає від людини динаміки. У нашій нестабільній, швидкожиттю, що міняється, дуже важко знайти час для релаксації. Людина не має можливостіє в спокійній обстановці, не знаходить спокійної обстановки для роботи, не може спокійноспати. Подібний спосіб життя створює напругу. День за днем ця напруга росте, і у результатіпризводить до різних розладів і хвороб. Тоді людина замислюється про релаксацію.Зазвичай люди говорять, що вони розслабляються в кріслі під час роботи, і їм не треба особливоговідпочинку.

Але таке розслаблення не може повністю зняти стомлення. А ще гірше, якщо людинашукає розслаблення через медикаменти, алкоголь, наркотики і так далі. Йога - це найпростіший і реальніший шлях релаксації. Велика частина практикованої йоги (асаны пранаямы) мають психосоматичну природу. Йога допомагає розслабитися як фізично, так ірозумово. Йога дарує світ тілу і розуму. Якщо розум спокійний, людина може ефективнонаправити його на виконання завдань (роботи) при мінімальній витраті фізичній і розумовійенергії.

Чи має йога який-небудь релігійний контекст? Чи можна займатисятільки фізичними вправами, не удосконалюючись духовно?

Йога практикована регулярно дає позитивні результати досить швидко. Стрункафігура, гнучкість, здоров'я і не залежна від віку молодість - це те, що хатха-йога можедати кожному. Якщо ви фізично почуваєте себе добре і молодо - це однозначно позначаєтьсяна вашому душевному стані. У релігійному плані йога - поза релігією. 

На який вік орієнтоване зайняття йогою?

Починати займатися корисно з 10 років, після 30 років. зайняття хатха-йогой - абсолютнопотрібні! Чи немає яких-небудь протипоказань? Ні, якщо зайняття веде гідний інструктор, у якого є Учитель. У нашому Клубі зайняття проводить Догадин Максим, який є учнем Гуруджи Гириш Джха відомого Індійського Учителя йоги, який має вчений ступінь Ачарья, є приймачем мирський традиції йоги Свамиджи Лакшминдаса Авдхути. А так само Учитель є наступником лінії Свамиджи Дхирендры Брахмачарья.

Коли краще займатися йогою, в який час доби?

Якщо ви займаєтеся уранці, то весь день пройде плідніше, якщо вдень -працездатність підвищиться. А якщо увечері, ваш сон буде повноціннішим і длявідновлення організму знадобиться менше часу.

Чи потрібна особлива фізична підготовка? Легко буде освоїтися новачкові?

У нашого інструктора кожен займається в міру своїх можливостей.